Korzyści z przyjmowania melatoniny – co mówią eksperci

Eksperci twierdzą, że melatonina pomaga osobom cierpiącym na bezsenność.
Korzyści z przyjmowania melatoniny – co mówią eksperci

Melatonina to organiczny środek wspomagający sen, który pomaga nam wytwarzać hormony snu. Taki proces łagodzi stres związany z bezsennością. Jest to możliwe dzięki szyszynce, która znajduje się w centrum mózgu i kontroluje naturalne rytmy snu. Jej stymulacja jest nam niezbędna do dobrego snu. Bez tej stymulacji szyszynka nie wytwarza odpowiedniej ilości melatoniny. To z kolei powoduje zakłócenia w naszym harmonogramie snu.

Ponadto melatonina jest suplementem, a nie lekiem, ponieważ nie zawiera składników syntetycznych. Możesz osiągnąć lepsze wyniki, biorąc melatoninę z suplementów niż z diety. Chociaż przeprowadzono bardzo niewiele badań na temat korzystnych skutków melatoniny. Niektórzy mogą zauważyć poprawę zarówno nastroju, jak i czujności. Korzyści są szczególnie widoczne podczas przyjmowania tych suplementów przed snem.

Przyjmowanie suplementów z melatoniną może zwiększyć szanse na szybsze zaśnięcie. We wstępnych badaniach zaobserwowano również znaczny spadek migren i zmęczenia. Co więcej, melatonina jest świetnym antydepresantem bez negatywnych skutków ubocznych. Należy pamiętać, że chociaż suplementy melatoniny nie mają widocznych skutków ubocznych, nadal zalecamy konsultację ze specjalistą przed podjęciem decyzji o ich przyjęciu.